Ana Sayfa.

Tüm Işıklar Üzerimizdeyken Nasıl Rahat Olabiliriz?

ENERJİMİZİ DOĞRU KANALİZE ETMELİYİZ

Sahne korkusunu yenmenin tek yolu zihnimizde harika bir iş çıkaracağımızı hayal etmek, sunumunu yapacağımız konuya çok iyi hazırlanmak ve hazır hissedene kadar prova yapmaktır.

"ALKIŞLAR" SİZE GELİYOR...

Prova, prova ve tekrar prova...

Yapılan araştırmalar insanların ölümden sonra yaşadığı en büyük korkunun bir topluluk önünde konuşmak yani "sahne korkusu" olduğunu söylüyor. Gerek birebir sunumlara gerekse yüzlerce kişinin önünde yapılan konuşmalara bakıldığında her seferinde kalbimizin yerinden fırlayacak gibi atması, döktüğümüz soğuk terler, titreyen sesimiz ve güçsüz düşen bacaklarımız yatıştırmaya, bastırmaya çalıştığımız korku ile karışık heyecanmızın en açık göstergeleridir.

Bugün iş hayatında gerçekten başarılı olmuş, çok önemli kazançlar elde etmiş insanları incelediğimizde hepsinin ortak özelliğinin insanlarla çok kolay iletişim kurabilme ve topluluk önünde konuşabilme becerisi olduğunu görüyoruz. Bu konuya mizacı gereği daha yatkın olan kişiler olmakla birlikte bu becerilerin üzerinde çok çalışarak kazanıldığı yadsınamaz bir gerçektir.

Sadece iş dünyası değil, topluluk önünde bulunan herkesin sunum becerisine sahip olması gerekir. Politikacılar, avukatlar, öğretmenler, tiyatro ve sinema oyuncuları, televizyon sunucuları, spikerler vb meslek çalışanları bulundukalrı her platformda kendilerini nasıl ifade edeceklerini bilmelidirler. Dışa dönük olduğumuz ve insanların hayatlarına dokunabildiğimiz sürece var olacağımızı unutmadan mesajlarımızı ilginç ve hatırda kalacak şekilde nasıl ileteceğimizi öğrenmeliyiz...

Büyük Sırrımız: Sahne korkusunu yenmenin tek yolu zihnimizde harika bir iş çıkaracağımızı hayal etmek, sunumunu yapacağımız konuya çok iyi hazırlanmak ve gerçekten hazır hissedene kadar prova yapmaktır.

Beden Dili Uzmanı Mert AYDINER: İYİ BİR DİNLEYİCİ VE GÜÇLÜ BİR KONUŞMACI OLMANIN SIRRI BEDEN DİLİNİ DOĞRU KULLANMAKTIR...

 
---------------
 

İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi

Ne düşündüğünü biliyorum..!


Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde uzman eğitimcimiz Mert AYDINER'in sunumu ile gerçekleştirdiğimiz İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" eğitimindeöğreneceğiniz yepyeni teknikler ve ipuçları ile hayatınızdaki kişilerin ve olayların idaresi artık sizin elinizde olacak...

Herşey sizinle başlar ve sizinle biter..!
 
"Dinleyici odaklı, ilginç ve hatırlanabilir" bir sunum hazırlamanın sırrı nedir?
 
"Sahneye giriş", "selamlama" ve "takdim edilme" nasıl olmalıdır?
   
Topluluk önünde olumsuz bir imaj vermemek için ellerinizi, ayaklarınızı ve başınızı nasıl kullanmalısınız?
   
Dinleyicilerden gelen soru ve yorumlar için "aktif dinleme" nasıl yapılır? Konuya olan ilginizi ve samimiyetinizi göstermek için için duruşunuzu, bakışınızı, jestlerinizi ve mimiklerinizi nasıl kullanmalısınız?
   
Sunum sırasında yaşanan "hataların ve unutmaların" fark edilmemesi için uygulanacak tenikler nelerdir?
   
Sahne korkusunu yenmek, pozitif ve kalıcı bir etki yaratmak için uygulamanız gereken "açık beden dili hareketleri" nelerdir?
   
Karşınızdaki kişi ile uyumunuzu arttıracak ve size karşı hemen sempati duymasını sağlayacak olan "aynalama tekniği" nasıl kullanılır?
 
---------------
 
İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi
 
BU ÖZEL DENEYİMİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ..?
 
"SİNERGOLOJİ ile Düşünce Okuma Teknikleri" eğitimimiz İletişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mert AYDINER in sunumu ile her ay düzenli olarak Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsünde yapılmaktadır. Bu eğitici ve eğlenceli programa kayıt olarak kişisel gelişiminiz için en değerli yatırımı yapmış olacaksınız...
 
Eğitim Yeri
:
SİNERGOLOJİ Davranış Bilimleri Enstitüsü
Eğitim Tarihi
:
Lütfen Eğitim Danışmanlarımıza Sorunuz
Eğitim Ücreti
:
490.TL + KDV / Katılımcı
 
(Erken kayıt indiriminden yararlanmak için bizi hemen arayın / Pbx: 0212 347 97 21)
 
 
---------------
 
SİNERGOLOJİ
Davranış Bilimleri Enstitüsü

Ana Sayfa  |  İlişkilerde Beden Dili  |  İş Hayatında Beden Dili  | Sahnede Beden Dili | Kayıt Formu  |  İletişim

© 2006 Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü. Bütün hakları saklıdır.