Ana Sayfa.

İş Hayatında "Başarılı İlişkilerin Sırrı" Nedir?

GÜVENE DAYALI UZUN SOLUKLU İLİŞKİLER

İş hayatında, doğası gereği "ana teması insan" olan satış, pazarlama, halkla ilişkiler ve insan kaynakları gibi meslek dallarında çalışanlar ve müşteriler ile başarılı ve uzun soluklu ilişkiler kurabilmenin tek yolu karşımızdaki kişilerin gerçek duygu ve düşüncelerini anlayabilme becerisine sahip olmaktır.

"İŞ HAYATINDA BAŞARININ" SIRRI NEDİR?

Dinleme, gözlem ve yönlendirebilme becerisi...

Bugünün zorlu iş dünyasında şirketlerin acımasız rekabete karşı koyarak varlıklarını sürdürebilmeleri için tek çıkar yol yeni pazarların yaratılmasıdır. Yeni açılan bu sahalarda pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ve satışların gerçekleştirilmesi için donanımlı ve vizyoner profesyonellere ihtiyaç duyulacağı aşikardır. Ancak satış ve pazarlama alanında gözlemlediğimiz en büyük eksikliklerden biri bu mesleği icra eden kişilerin satış ve pazarlama sürecini içeriden dışarıya bakarak yani sadece kendi gözlerinden değerlendiriyor oluşudur. Olayın merkezinde müşterinin bulunduğunu, bizi rekabette eşsiz kılacak değerlerimizi onun istek ve ihtiyaçları ile eşleştirebildiğimiz sürece varlığımızı sürdürebileceğimiz gerçeğini nedense hep unuturuz.

Oysa, pozitif bir tutum sergileyerek doğru soruları yönelttikten sonra gireceğimiz aktif dinleme sürecinde müşterimizin hem sözlü hem de beden dili ile sözsüz olarak verdiği sinyalleri zamanında ve doğru olarak yorumlama becersine sahip olsak sunumumuzu bu doğrultuda yeniden şekillendirmek ve görüşmenin istediğimiz şekilde sonuçlanmasını sağlamak mümkün olurdu.

Bir iş görüşmesinin bile müzakere şeklinde mi yoksa bir dayatma şeklinde mi yürüyeceğini her iki tarafında beden dilleri ile bilinç dışı olarak verdiği sözsüz mesajlar belirler. Bugün IQ dan (Intelligence Quotient) ziyade EQ nın (Emotional Quotient) ön plana çıktığı bir zamanda iş başvurusunda bulunan kişiler, mesleki yeterliliğe sahip olmanın yanında pozitif bir tutumu, açık ve güvenli bir duruşu kendilerine adapte etmeyi başarabildikleri oranda netice alacaklarını bilmelidirler. İşveren tarafında da mülakatları yürüten insan kaynakları yöneticileri ise ancak işe alacakları kişinin gerçek düşüncelerini ve hislerini okuyabilme becerisine sahip olmaları halinde şirketleri için en doğru ve değerli kişiye yatırım yaptıklarından emin olabilirler.

Beden Dili Uzmanı Mert AYDINER: İYİ BİR DİNLEYİCİ VE GÜÇLÜ BİR KONUŞMACI OLMANIN SIRRI BEDEN DİLİNİ DOĞRU KULLANMAKTIR...

 
---------------
 

İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi

Ne düşündüğünü biliyorum..!


Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde uzman eğitimcimiz Mert AYDINER'in sunumu ile gerçekleştirdiğimiz İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" eğitimindeöğreneceğiniz yepyeni teknikler ve ipuçları ile hayatınızdaki kişilerin ve olayların idaresi artık sizin elinizde olacak...

Herşey sizinle başlar ve sizinle biter..!
 
Profesyonel iş hayatında size puan kazandıracak doğru "karşılama, uğurlama ve el sıkışma" biçimleri nelerdir?
 
Muhatabınızın gözünde takdir edilmek ve anında güven tesis etmek için "pozitif bir imaj yaratmanın sırları" nelerdir?
   
Hiç konuşmadığınız halde konuya hakim, özgüveni yüksek, ayakları yere sağlam basan ve "söylediği sözlerin arkasında durabilen" biri olduğunuzu gösteren jestler ve mimikler nelerdir?
   
"Aktif dinleme" nasıl yapılır? İlgili olduğunuzu göstermek ve geribildirim vermek için için duruşunuzu, bakışınızı, jestlerinizi ve mimiklerinizi nasıl kullanmalısınız?
   
Potansiyel müşterinizin sunduğunuz ürüne ve/veya hizmete olan "ilgi düzeyini" nasıl anlayabilirsiniz? Gerçekten ilgileniyor mu yoksa yalandan bahanelerle sizi oyalıyor mu?
   
"İlgi çeken ve uzun süre hatırlanabilen" biri olmak için sunumunuz boyunca kullanmanız gereken "pozitif beden dili" hareketleri nelerdir?
   
Satış kapama aşamasında, iknanın psikolojisinde yer alan "aynalama tekniği" ile karşınızdaki kişiyi kontrollü ve bilinçli olarak kendi tarafınıza nasıl yönlendirebilirsiniz?
 
---------------
 
İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi
 
BU ÖZEL DENEYİMİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ..?
 
"SİNERGOLOJİ ile Düşünce Okuma Teknikleri" eğitimimiz İletişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mert AYDINER in sunumu ile her ay düzenli olarak Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsünde yapılmaktadır. Bu eğitici ve eğlenceli programa kayıt olarak kişisel gelişiminiz için en değerli yatırımı yapmış olacaksınız...
 
Eğitim Yeri
:
SİNERGOLOJİ Davranış Bilimleri Enstitüsü
Eğitim Tarihi
:
Lütfen Eğitim Danışmanlarımıza Sorunuz
Eğitim Ücreti
:
490.TL + KDV / Katılımcı
 
(Erken kayıt indiriminden yararlanmak için bizi hemen arayın / Pbx: 0212 347 97 21)
 
 
---------------
 
SİNERGOLOJİ
Davranış Bilimleri Enstitüsü

Ana Sayfa  |  İlişkilerde Beden Dili  |  İş Hayatında Beden Dili  | Sahnede Beden Dili | Kayıt Formu  |  İletişim

© 2006 Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü. Bütün hakları saklıdır.