Ana Sayfa.

İnsan İlişkilerinde Başarının Sırrı Nedir?

BİRBİRİMİZİ GERÇEKTEN DİNLİYOR MUYUZ?

Aileyi merkeze alarak baktığımızda, gerek özel gerekse iş hayatında kurduğumuz ilişkilerin kalitesi gerçekten istediğimiz seviyede mi?

ONLARI GERÇEKTEN DUYUYOR MUYUZ?

Aklından ve kalbinden geçenleri görebiliyorum...

Gerek aile bireyleri arasında olsun gerekse dışarıda veya iş yerinde olsun konu iletişim olunca hepimiz çuvallıyoruz. Bunun en büyük nedenlerinden biri gerçekten nasıl dinlememiz gerektiğini bilmeyişimizdir. "İnsanoğlu doğası gereği benmerkezcidir." Bu sebeple, her konuda olduğu gibi kurulan diyaloglarda da önceliği her zaman kendisi almak ister. Zor bela sözü karşısındakine bıraktığında bile kulaklarını tamamen kapatıp kendi içine döner ve söz sırası kendisine geldiğinde söyleyeceği şeyleri zihninde tasarlamaya başlar. Öne çıkma arzusunun yarattığı bu stres maalesef onu dengeli ilişkiler kurmaktan da alıkoyar.

Oysa yaşanan bu stresi yenmenin ve sağlıklı diyaloglar kurmanın sırrı çok aşikardır. Odak noktasına muhatabımızı koyarak "iyi bir dinleyici ve gözlemci" olmayı başarabilirsek hem kendi üzerimizden hem de karşımızdakinin üzerinden bu baskıyı kaldırmış oluruz. Baskının kalkmasıyla rahatlayan muhatabımıza aktif dinleme sürecinde doğru ve açık uçlu sorular sorarak olayların derinine inebiliyorsak ona kendisi ve anlattıkları ile ne kadar ilgili olduğumuzun ve dinlemeye değer bulduğumuzun mesajını vermiş oluruz.

Büyük Sırrımız: Bırakın alkışları o toplasın.! Çünkü o kendini iyi hissederse sizi de iyi hissettirir. Ve kazanan yine siz olursunuz...

Beden Dili Uzmanı Mert AYDINER: İYİ BİR DİNLEYİCİ VE GÜÇLÜ BİR KONUŞMACI OLMANIN SIRRI BEDEN DİLİNİ DOĞRU KULLANMAKTIR...

 
---------------
 

İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi

Ne düşündüğünü biliyorum..!


Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde uzman eğitimcimiz Mert AYDINER'in sunumu ile gerçekleştirdiğimiz İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" eğitimindeöğreneceğiniz yepyeni teknikler ve ipuçları ile hayatınızdaki kişilerin ve olayların idaresi artık sizin elinizde olacak...

Herşey sizinle başlar ve sizinle biter..!
 
Güven yaratan ve samimiyeti yansıtan "pozitif beden dili hareketleri" nelerdir?
 
"Olumlu bir ilk izlenim" yaratmak için duruşunuzu, bakışınızı, jest ve mimiklerinizi nasıl kullanmalısınız?
   
Muhatabınızın kendini "rahatlatmaya çalıştığını, durumu kabullendiğini veya inkar ettiğini, endişelendiğini veya mutlu olduğunu, beğendiğini veya istemediğini, sizinle işbirliği yapacağını veya oyalamaya çalıştığını" hangi hareketlerinden anlarsınız?
   
"Aktif dinleme" nasıl yapılır? İlgili olduğunuzu göstermek ve geribildirim vermek için için duruşunuzu, bakışınızı, jestlerinizi ve mimiklerinizi nasıl kullanmalısınız?
   
Kadın ve erkek ilişkilerinde en belirgin ve "en gizli flört hareketleri" nelerdir? Karşınızdakinin sizinle ilişkiye girmek isteyip istemdiğini hemen anlamanın sırrı nedir?
   
Cinsel ayrım yapmadan bugün bütün ilişkilerin temeline dinamit koyan "aşağılayıcı, alaycı ve iğneleyici" beden dili hareketleri nelerdir?
   
Karşınızdaki kişi ile uyumunuzu arttıracak ve size karşı hemen sempati duymasını sağlayacak olan "aynalama tekniği" nasıl kullanılır?
 
---------------
 
İş Hayatında "İletişim ve İlişki Yönetimi" Eğitimi
 
BU ÖZEL DENEYİMİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ..?
 
"SİNERGOLOJİ ile Düşünce Okuma Teknikleri" eğitimimiz İletişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mert AYDINER in sunumu ile her ay düzenli olarak Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsünde yapılmaktadır. Bu eğitici ve eğlenceli programa kayıt olarak kişisel gelişiminiz için en değerli yatırımı yapmış olacaksınız...
 
Eğitim Yeri
:
SİNERGOLOJİ Davranış Bilimleri Enstitüsü
Eğitim Tarihi
:
Lütfen Eğitim Danışmanlarımıza Sorunuz
Eğitim Ücreti
:
490.TL + KDV / Katılımcı
 
(Erken kayıt indiriminden yararlanmak için bizi hemen arayın / Pbx: 0212 347 97 21)
 
 
---------------
 
SİNERGOLOJİ
Davranış Bilimleri Enstitüsü

Ana Sayfa  |  İlişkilerde Beden Dili  |  İş Hayatında Beden Dili  | Sahnede Beden Dili | Kayıt Formu  |  İletişim

© 2006 Sinergoloji Davranış Bilimleri Enstitüsü. Bütün hakları saklıdır.